BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

koncert

06.
06.
07:00

A britek négy napig buliztak II. Erzsébet tiszteletére

Katonai parádéval és többórás színpompás felvonulással ért véget vasárnap Londonban a brit uralkodó platinajubileuma, vagyis II. Erzsébet trónra lépésének 70. évfordulója alkalmából szervezett négynapos ünnepségsorozat. A királynő a parádé zárásán megjelent a Buckingham-palota teraszán. A rendezvényeken 7800-an léptek fel; a BBC becslése szerint világszerte egymilliárd néző kísérte figyelemmel az eseményeket.

Szerző(k):
Domokos Erika