BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

költségvetés

01.
26.
10:30

Ez lesz a következő parlament rémálma – már most látszik a számokon

Tovább nőhetett a magyar államadósság – ezt már a kormány sem tagadja, miután Nagy Márton is elismerte, hogy a hiány és az adósságpálya a vártnál kedvezőtlenebbül alakult 2025-ben. A kérdés azonban nem az, hogy nőtt-e az adósság, hanem az, meddig tartható fenn ez a pálya lassú növekedés és drága finanszírozás mellett. Bod Péter Ákos szerint ma már nem a GDP-arányos mutató a legnagyobb veszély, hanem az, hogy az államadósság évről évre egyre több pénzt visz el a költségvetésből. Ha nem jön fordulat, a „kinövés” helyett könnyen adósságspirál lehet a vége.

Szerző(k):
Károly Gábor
01.
24.
06:00

Túlnyerték magukat a nyugdíjasok? A magyar pénzek több mint 16 százalékát viszik el

A magyar állam tavaly minden elköltött 100 forintjából több mint 16 forintot nyugellátásokra fordított: a nyugdíjkiadások a teljes államháztartási kiadási oldal 16,2 százalékát tették ki. Ez az arány az elmúlt években folyamatosan emelkedett, miközben a nyugdíjak összege mára nagyságrendileg az éves áfabevételekkel mérhető, és idén várhatóan meghaladja a 8 ezer milliárd forintot.

Szerző(k):
Sarkadi-Illyés Csaba