BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

klímavédelem

05.
31.
17:17

Megvan, ki nyerheti a globális zöldhidrogén versenyt: nem, nem Európa vagy Amerika

Az igazán kedvező feltételekkel rendelkező területeken 65 centbe, a kevésbé kedvező térségekben pedig 115 centbe is kerülhet majd a zöldhidrogén kilója 2050-ben. A látszólag nem mindennapi jóslatot a Nemzetközi Megújuló Energia Ügynökség (Irena) tette, de ennél érdekesebb az, hogy a szervezet országokat is megnevezett - egy új energiavilág lehetőségét is megrajzolva.

Szerző(k):
Szabó István M.
05.
30.
06:00

Lakásaink hűtése is lehet kevésbé ártalmas

A légkondicionálók lassan annyira alapvető berendezésekké válnak a magyar háztartásokban is, mint a hűtőszekrény vagy a televízió. Még azokat az embereket is „megtérítették” a hosszúra nyúló nyári hőségriadók, akik korábban - akár az ízületi, akár a légúti betegségektől való félelmükben - elutasították a klíma használatát. Napjainkban már olyan sokan használják, hogy gyors terjedésük miatt új szabályokat kellett alkotni annak érdekében, hogy kevésbé károsítsák a környezetet. Ma már nem lehet például korlátlan mennyiségben hűtőközeghez jutni, azt csak regisztrált klímaszerelők vásárolhatnak; és a technológia fejlődésnek köszönhetően maguknak az anyagoknak is egyre kisebb az ökológiai lábnyoma.

Szerző(k):
Szász Péter
05.
03.
05:08

Hatmilliárd dollárt dobott Biden az amerikai nukleáris iparnak, de eddig senki sem nyúlt e pénz után

Furcsa helyzet áll elő az Egyesült Államokban: egy rafinált módon kidolgozott támogatási rendszer alapján évekig továbbfinanszírozhatóvá tennék a nukleáris áramtermelő egységek működését a klímavédelemre hivatkozva, azonban a pénzért - aminek nagyságával kapcsolatban elég annyi, hogy ennél kevesebből kezdik meg Kínában manapság egy-egy új blokk építését - mégsem nem hajol le senki. Illetve aki lehajolna, arról már a pályázati határidő lejárta előtt kiderült, nem teheti. Csak találgatni lehet, hogy ennek így mi az értelme.

Szerző(k):
Szabó István M.