Brüsszel egyszerre tagadja a biológiai nemeket és várja el a nemek közötti egyensúly megteremtését, de Magyarország lépett.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaAz is kiderült, hogy felgyorsítják a kkv-knak járó európai uniós források kifizetését.
Szerző(k): EconomxA kormány által bejelentett Új Gazdaságpolitikai Akcióterv a jövedelmek, a lakhatás és a vállalkozások területén keresztül próbálja meg elérni a kabinet által meghatározott gazdasági célokat. A lapunknak nyilatkozó elemzők szerint a költségvetés és az infláció kapcsán nem várható jelentős negatív hatása az intézkedéseknek, miközben a belső fogyasztás növekedése ellensúlyozhatja a gyengélkedő külső konjunktúrának való kitettségünket.
Szerző(k): Vermes ÁdámAz Új Gazdasági Akcióterv nem hangulatjavító intézkedés, hanem gazdasági szükségszerűség. Ugyanis, amíg a kkv-k a foglalkoztatottak 72 százalékát alkalmazzák, addig a GDP 55 százalékát teszik csak ki, és a magyar munkavállalók egyharmada szerény jövedelemből él. Magyarországon az egy főre jutó GDP előállító képesség az EU átlag 76,1 százaléka, Csehországé már 92,4 százalék, ugyanis a cseheknél a belföldi hozzáadott érték aránya az exportban 62,3 százalék, nálunk csak 54,1 százalék. A közgazdászprofesszor megmutatta, honnan igazán szép feladat nyerni.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaVan hazánkban közel 370 ezer ember - a választó korú lakosság 4,5 százaléka, akik szerint jelentős gazdasági javulás várható a következő esztendőben. Az is kiderült, hogy mitől boldogok mostanában a magyar cégvezetők.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaSzabados Richárd, az NGM kkv-k fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára szerint gondolkodnak azon, hogy könnyíteni kell majd a januárban életbe lépett ESG-szabályozáson, mivel láthatóan Európa kihátrálni látszik ebből egy kicsit. Milyen szerepük lehet a kkv-knak a 3-6 százalékos gazdasági növekedés elérésében? Hogyan állunk a legfontosabb mérőszámok tekintetében?
Szerző(k): Vermes ÁdámA kormány már dolgozik az új gazdaságpolitikai akciótervén, mely egyszerre „lő” a lakosságra és a cégekre is. A fő prioritás a kkv-szektor erősítése lesz, ezért csokorba szedtük, hogy 2010 óta milyen jelentősebb hitelprogramokkal rukkolt elő az állam.
Szerző(k): Károly GáborAz MCC Vállalkozáskutatási Műhelyének friss jelentése szerint az elmúlt évek gazdasági kihívásainak ellenére a magyar vállalkozások többsége ellenállónak bizonyult. A cégvezetőket az óvatos derűlátás jellemzi, a megkérdezettek fele szerint három év múlva jobb lesz a helyzetük, mint jelenleg.
Szerző(k): Vermes ÁdámBemutatták a kormányzat friss huszonegy pontos gazdasági akciótervét, aminek az egyik kimondott célja, hogy a magyar bruttó átlagbér elérje az egymillió forintot, míg a garantált a bérminimum pedig az ezer eurót. Hogy ez mikorra várható, illetve mennyi pénzbe kerülnek a kormányzati tervek, arra az Economx a Kormányinfón próbált választ keresni.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés Csaba