BUX 138822.11 0,87 %
OTP 44590 1,39 %
header

kínai

12.
27.
14:58

Mindent letarolnak: hamarosan Magyarországot is meghódíthatják a kínaiak

A BYD lendületesen terjeszkedik Magyarországon, három új márkakereskedéssel bővül a hálózat, miközben a szegedi gyár 2025 második felében már meg is kezdheti a termelést. Az új üzem több ezer munkahelyet teremt, a vállalat célja, hogy elkerülje az EU által Kínában gyártott járművekre kivetett vámokat. Bár a kínai autómárkák jelenléte hazánkban még korlátozott, a BYD dinamikus növekedésével és új beruházásaival hamarosan meghatározó szereplővé válhat a magyar piacon.

Szerző(k):
Vermes Ádám