Ukrán energiafenyegetés: rendkívüli ülést tart szombaton a kormány
„Rendkívüli gazdasági egyeztetés az ukrán energiafenyegetés miatt. Hamarosan jövünk a részletekkel” – fogalmazott Orbán Viktor a Facebookon.
Ukrán energiafenyegetés: rendkívüli ülést tart szombaton a kormány
„Rendkívüli gazdasági egyeztetés az ukrán energiafenyegetés miatt. Hamarosan jövünk a részletekkel” – fogalmazott Orbán Viktor a Facebookon.
Durván belehúztak az oroszok, amíg a többiek tárgyalgatnak
Az orosz csapatok megerősítették erődítményeiket a Dnyeper-deltájában, és készen állnak bármilyen fejleményre – nyilatkozta Vlagyimir Szaldo, Herszon város korábbi ukrajnai polgármestere, a régió Moszkva által kinevezett kormányzója a RIA Novosztyi hírügynökségnek.
Zelenszkij készül, Trump bejelentkezett, most mindenki Putyinra vár
Oroszország kész feltételek nélkül tárgyalóasztalhoz ülni Ukrajnával – mondta a Kreml szóvivője. A béketárgyalások helyszíne Isztambul lehet, ám kérdés, hogy Vlagyimir Putyin hajlandó-e személyesen is megjelenni.
Felszállt a fehér füst, már Zelenszkij és Putyin is tárgyalni akar
Az orosz energiával való teljes szakításról döntött az EU, lemondott a román kormánykoalíció, Németországban pedig csak másodjára sikerült megválasztani az új kancellárt. Kiválasztották Ferenc pápa utódját, Zelenszkij és Putyin pedig hajlandónak mutatkozik a közvetlen tárgyalásra. Mindeközben Pakisztán és India között is fegyveres konfliktus robbant ki, azonban az Egyesült Államok közvetítésével még a konfliktus eszkalációja előtt sikerült Iszlámábádnak és Új-Delhinek megállapodnia. Ezek voltak a hét legfontosabb külpolitikai és külgazdasági eseményei.
Tovább élesedik a kémbalhé: lemondta a kormány a konzultációt
Budapest kezdeményezésére bizonytalan időre elhalasztották a május 12-re tervezett ukrán-magyar kisebbségi konzultációt. Magyar Levente külügyi államtitkár szerint a pénteki kémvádak nem teszik lehetővé, hogy konstruktív párbeszédet folytassanak az ukrán féllel.