Kibukott a fideszes, hogy a bőrszín vagy a nemsiég dönthet
Bár még a Központi Statisztikai Hivatal szerint is a magyarországi igazgatóságok mindössze 12 százalékát, a vezérigazgatói pozíciók 5,9 százalékát töltötték be nők, a kormányzat veszni hagyhatja a nyilvánosan működő részvénytársaságok vezetőtestületei körében a nemek közötti egyensúly javításáról szóló törvényt, mert egy fideszes politikus szerint elfogadhatatlan, hogy egy feladatra történő kiválasztáskor a bőrszín vagy éppen a nemiség legyen a meghatározó szempont.




