BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
06.
09.
14:30
Karácsony Gergely főpolgármester a Republikon Intézet A tönk szélén - mi lesz az önkormányzatokkal a kormányváltás után? című rendezvénye panelbeszélgetésén a Dugattyús házban 2026. június 9-én.

Karácsony Gergely drámai bejelentést tett: nagyon hamar csődbe mehet a főváros

A kormányváltás után sem lélegezhetnek fel az önkormányzatok: a fővárosi polgármesterek szerint Budapest és a kerületek finanszírozása azonnali beavatkozást igényel, különben a közszolgáltatások működése is veszélybe kerülhet. A Republikon Intézet konferenciáján Karácsony Gergely főpolgármester arról beszélt, hogy Budapest költségvetésében nincs fedezet a szolidaritási hozzájárulás befizetésére, miközben a városnak évtizedes műszaki és pénzügyi adósságokat kellene ledolgoznia. A kerületi polgármesterek abban egyetértettek, hogy új önkormányzati törvényre, átláthatóbb finanszírozásra és világosabb feladatmegosztásra lenne szükség.

Szerző(k):
Vermes Ádám