Pécsváradról X. századi kardok tűntek el
A X. századból származó két kardot, egy fanyelű, úgynevezett dudoros buzogányt és az úgynevezett pécsi sisak másolatát lopták el március elején a pécsváradi vármúzeum állandó kiállításáról. A pótolhatatlan és védett műtárgyak a helyi szakemberek szerint felbecsülhetetlen értékűek. Az esetet követően Baranyában minden olyan kiállítóhely értékes tárgyait begyűjtik, ahol nincs megfelelő riasztóberendezés, a pécsváradi múzeumot pedig bizonytalan időre bezárták.
