Rengett a föld Magyarországon
Kisebb földrengés volt Biatorbágy közelében szombaton délután - közölte a Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium szeizmológusa az MTI-vel.
Rengett a föld Magyarországon
Kisebb földrengés volt Biatorbágy közelében szombaton délután - közölte a Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium szeizmológusa az MTI-vel.
Rombol a vihar az ország több pontján
Országszerte kidőlt fákhoz, leszakadt ágakhoz, villanyvezetékekhez riasztották a tűzoltókat, a Somogy megyei Lakócsán kidőlt villanyoszlopok miatt szünetel az áramszolgáltatás - közölte Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője vasárnap az MTI-vel.
Nagy a viharkár Szabolcsban: ötezer épület sérült
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 80 településén összesen 5135 épület tetőszerkezetében tett kárt a múlt heti vihar, ezek közül 181 közintézmény - bölcsőde, óvoda, iskola, művelődési ház, idősek napközi otthona, önkormányzati ingatlan, uszoda - volt - közölte Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel.
Milliárdos károkat okozott a pusztító vihar
Nyíregyházán diónyi jég esett, Borsodban az utakra dőltek a fák, Kisvárdán tetőket bontott a szél - a biztosítók milliárdosra becsülik a hétvégi vihar okozta károkat.
Nagy a baj, de széttárják a kezüket az oroszok
A Barátság kőolajvezeték, amelyen keresztül a kelet-közép-európai országok olajellátásának döntő része érkezik, még egy évig nem lesz teljesen működőképes az orosz olajszennyezés miatt. Az oroszok mossák kezeiket (és a vezetéküket).