BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

kampány

05.
29.
11:11

Jöjjön a kötelező koronavírus-oltás vagy ódzkodnak a magyarok?

Már a kormány sem igazán várja, hogy könnyen meglenne 6 millió beoltott Magyarországon, ami a legoptimistább becslések szerint is a nyájimmunitás küszöbe. Hiába merül fel a szakértők részéről, hogy kötelező legyen, a magyarok nem kérnek belőle: mindössze 13 százalék támogatná ezt. Cserébe más motivációs eszközök mögött sincs valódi támogatás - derül ki a Napi.hu és a Pulzus Kutató reprezentatív felméréséből.

Szerző(k):
Szabó Dániel
05.
15.
08:07

A magyarok nem oltatnának koronavírus ellen, ha fizetnének érte

Szerbiában már biztosan, de a világ más országaiban is felmerült, hogy pénzt adnak azoknak, akik beadatják maguknak a koronavírus elleni védőoltást. Magyarországon viszont az emberek 60 százaléka szerint nem szabadna ezzel motiválni senkit, de minden tizedik ember 100 ezer forintot sem sajnálna, ha ez a nyájimmunitás ára - derül ki a Napi.hu és a Puzlus Kutató legújabb reprezentatív közvélemény-kutatásából.

Szerző(k):
Szabó Dániel