Kiforgatnák a gazdagok zsebeit, egyre több javaslat jelenik meg a vagyonadóról
Az egyenlőtlenségek elleni küzdelem nevében vagyonadót vetnének ki a legnagyobb dollármilliárdosokra. Számos friss tanulmány szerint a föld népességének több mint negyedét tudnánk kiemelni a mélyszegénységből, és az oltásokat is meg tudnák oldani, ha elkezdenénk lefölözni a legfelső tízezer megtakarítását. A magyar oligarchák és milliárdosok adóztatása is felmerült már nemzetközi szinten.




