BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

iot

02.
22.
16:11

Szemmel látható hasznot hozhat a felforgató technológia

A cégek több mint egyharmada használja a dolgok internetét (IoT), a felhasználók aránya az amerikai régióban ugrott a legnagyobb mértékben, így nem meglepő, hogy itt is hozott a legtöbbet a vállalatoknak az új technológia. Az IoT használóinak 74 százaléka úgy gondolja, hogy azok a vállalatok, amelyek nem használják az IoT-t, le fognak maradni a versenyben - egyebek mellett ez derül ki egy friss kutatásból.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna
02.
12.
19:30

Hiába ígérik, elmarad még a munkaerőpiaci fordulat

Már minden forgatókönyv az emberi munkaerő háttérbe szorulásáról, a digitalizáció előretöréséről szól a vállalatoknál. Ennek ellenére világszinten nagy a lemaradás: dédelgetett terv az új technológiai megoldások beépítése a munkafolyamatokba, de a vállalatoknál alig 5 százalék a digitalizációt folyamatosan implementálók aránya. A legjobban nem is a nyugati országokban állnak, hanem az olyan területeken, mint India, Brazília és Thaiföld - derül ki a Vanson Bourne által elkészített friss kutatásból.

Szerző(k):
Szabó Dániel
01.
31.
11:27

Újabb felvásárlás a magyar távközlési piacon - mi jöhet még?

A magyar távközlési piacon is beindult a konszolidáció, ami érdekes helyzeteket és nagy versenyfutást eredményezhet a piaci pozíciók megtartásáért, javításáért. Az Invitech például a napokban zárt le egy tranzakciót, melynek keretében egy 400 kilométeres budapesti hálózatot vásárolt fel - mondta el a Napi.hu-nak adott interjújában David Blunck, az Invitech vezérigazgatója, akivel a magyar piacon várható változásokról beszélgettünk. Blunck szerint izgalmas idők jönnek.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna