Betiltották a fiatalok legnépszerűbb médiaplatformját
Az amerikai kereskedelmi minisztérium rendeletet adott ki, amellyel vasárnaptól lehetetlenné teszi a TikTok videomegosztó és a WeChat üzenetküldő szolgáltatás letöltését az Egyesült Államokban.
Betiltották a fiatalok legnépszerűbb médiaplatformját
Az amerikai kereskedelmi minisztérium rendeletet adott ki, amellyel vasárnaptól lehetetlenné teszi a TikTok videomegosztó és a WeChat üzenetküldő szolgáltatás letöltését az Egyesült Államokban.
A mobilhasználatból tudják, hol nyaraltak a magyarok
A Telenor előfizetői összesen 59 millió gigabájt adatforgalmat bonyolítottak idén nyáron, ami 35 százalékos növekedés tavalyhoz képest. A hanghívások hossza 10 százalékkal nőtt – derült ki a Telenor 2019-20-as nyári forgalmakat összehasonlító riportjából. A mobilnet-használati adatok alapján belföldön Pest megyében, Balaton környékén és az országhatárhoz közeli megyékben nyaraltunk a legszívesebben. A magyarok többsége pedig Németországot, Ausztriát és Horvátországot választotta külföldi úti célul.
A sárga csekkről vallottak a magyarok - a nők szeretik
Az alacsony iskolázottságú vidéki nyugdíjasok szeretnek a leginkább sárga csekkel rezsit fizetni. A felsőfokú végzettségűek csaknem fele semmit sem fizet már így - derül ki a Napi.hu számára a Pulzus Kutató által készített friss közvélemény-kutatásból.
Hálózatsemlegesség: az uniós bírósági döntés hosszú időre meghatározó lesz az NMHH szerint
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) üdvözli az Európai Unió Bíróságának előzetes döntéshozatali eljárásban hozott határozatát, amelyben a nyílt internetre vonatkozó szabályokat értelmezte és kimondta, hogy nem felel meg a hálózatsemlegességi előírásoknak, ha a szolgáltatók bizonyos alkalmazások és szolgáltatások használatához korlátlan adatkeretet biztosítanak. A most született döntés várhatóan hosszabb időre meghatározza majd mind a szolgáltatók, mind a hatóságok jogértelmezését - közölte az NMHH.
Újabb frekvenciaárverésre készül az NMHH
Szeptember 15-én a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) nyilvánossá tette véleményezésre honlapján a 900 MHz-es és az 1800 MHz-es frekvenciasávokban 2022 tavaszán lejáró jogosultságok árverési eljárásának dokumentációtervezetét. A frekvenciákon három mobilszolgáltató nyújt jelenleg is szolgáltatást.