BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

internet

09.
17.
19:44

A mobilhasználatból tudják, hol nyaraltak a magyarok

A Telenor előfizetői összesen 59 millió gigabájt adatforgalmat bonyolítottak idén nyáron, ami 35 százalékos növekedés tavalyhoz képest. A hanghívások hossza 10 százalékkal nőtt – derült ki a Telenor 2019-20-as nyári forgalmakat összehasonlító riportjából. A mobilnet-használati adatok alapján belföldön Pest megyében, Balaton környékén és az országhatárhoz közeli megyékben nyaraltunk a legszívesebben. A magyarok többsége pedig Németországot, Ausztriát és Horvátországot választotta külföldi úti célul.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna
09.
16.
12:25

Hálózatsemlegesség: az uniós bírósági döntés hosszú időre meghatározó lesz az NMHH szerint

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) üdvözli az Európai Unió Bíróságának előzetes döntéshozatali eljárásban hozott határozatát, amelyben a nyílt internetre vonatkozó szabályokat értelmezte és kimondta, hogy nem felel meg a hálózatsemlegességi előírásoknak, ha a szolgáltatók bizonyos alkalmazások és szolgáltatások használatához korlátlan adatkeretet biztosítanak. A most született döntés várhatóan hosszabb időre meghatározza majd mind a szolgáltatók, mind a hatóságok jogértelmezését - közölte az NMHH.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna