NGM: folytatódhat az infláció csökkenése
A Nemzetgazdasági Minisztérium a KSH legfrissebb adataira reagálva közölte: a március 17-én bevezetett árréscsökkentés hatására 905 termék ára mérséklődött átlagosan 19,3 százalékkal.
NGM: folytatódhat az infláció csökkenése
A Nemzetgazdasági Minisztérium a KSH legfrissebb adataira reagálva közölte: a március 17-én bevezetett árréscsökkentés hatására 905 termék ára mérséklődött átlagosan 19,3 százalékkal.
Kiderült, mit hozott az áprilisi drágulás
Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal nőttek az egy évvel korábbihoz képest, míg márciushoz viszonyítva 0,2 százalékos emelkedést mért a Központi Statisztikai Hivatal. Az elmúlt egy évben a legnagyobb áremelkedés az élelmiszerek, a szolgáltatások, valamint a szeszes italok és dohányáruk esetében volt tapasztalható. Az előző hónaphoz képest az élelmiszerek ára 1,3 százalékkal mérséklődött.
Orbán Viktor: működik az árrésstop
A magyar miniszterelnök a Kossuth Rádióban az új pápa megválasztásáról beszélt elsőként. Véleménye szerint kell lelki vezető, amit a modern világ pszichológusokkal próbál pótolni. Orbán Viktor a tegnap kiszivárgott hangfelvételről, Ukrajna csatlakozásáról, Gyurcsány Ferenc távozásáról és az árrésstopról is elmondta véleményét.
Nem várja meg az Allianz, amíg a kormány belenyúl a díjaiba
Eddig nem látta a nemzetgazdasági minisztérium, hogy a biztosítók partnerek lettek volna a díjcsökkentésben illetve befagyasztásban, és két napja azt ígérte, akkor ezen a területen is belenyúlnak az árakba. Ezt nem várja meg az Allianz.
Jönnek az inflációs adatok, sírni fogunk attól, ami ránk vár
Pénteken reggel teszi közzé a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a legfrissebb inflációs adatokat. Az elemzői konszenzus szerint mérséklődhetett a fogyasztói árak növekedése áprilisban, azonban az ezt követő hónapokban ismét gyorsulhat majd az áremelkedés üteme.