Negyven éve nem volt az aranynak ilyen kirobbanó negyedéve
Idestova 1986 óta nem zárt ennyire kimagasló negyedévet a sárga nemesfém, miközben a rekordot döntő aranyjegyzés már bőven beszúrt 3100 dollár fölé. Tombol a Trump-féle vámfélelem.
Negyven éve nem volt az aranynak ilyen kirobbanó negyedéve
Idestova 1986 óta nem zárt ennyire kimagasló negyedévet a sárga nemesfém, miközben a rekordot döntő aranyjegyzés már bőven beszúrt 3100 dollár fölé. Tombol a Trump-féle vámfélelem.
Betett az árszabályozás ígérete: szakad a Telekom
Sajtótájékoztatón beszélt hétfőn Nagy Márton tárcavezető arról, hogy az infláció elleni küzdelemben elvárás, hogy a banki és távközlési szolgáltatók is kivegyék a részüket. Jöhet konkrét beavatkozás az árakba, illetve önkéntes árcsökkentés is. Az OTP és a Telekom részvények árfolyama jelentősen esett a hírre.
Nem fognak örülni a németek, ha ezt meglátják
Az infláció ugyan lassult valamelyest, de az élelmiszerárak közel 3 százalékkal emelkedtek.
Jó hírt kaptak a németek: nem kell majd a pénztárcájuk mélyére nézniük
A gazdaságkutatók szerint a következő hónapokban 2 százalék felett stagnáló inflációra lehet számítani Németországban, mivel a vállalkozások árvárakozása enyhén csökkent.
Népharag zúdul a láncokra Európában, a vásárlók elmossák az élelmiszerinflációt
Európa szerte szorul az élelmiszerkereskedelem, miután a magas árak miatt a vásárlók már több országban indítottak közvetlen háborút a láncok ellen. Horvátország, Bulgária, Bosznia-Hercegovina, Montenegró és Szerbia után most a svédeknél is a szupermarketek és a nagy termelők oligopóliumára zúdul a népharag, amiért a profitjukat helyezik előtérbe a lakosság érdekeivel szemben. A fogyasztói bojkott nemcsak az üzleteket, hanem az élelmiszeripar óriásait is sújtja.