Eladhatja INA-részesedését a Mol
A Mol Nyrt. nyitott arra, hogy eladja részesedését a horvát olajipari vállalatban, addig viszont továbbra is a legjobb tudása szerint működteti az INA-t - közölte Kara Pál, a Mol-csoport jogi igazgatója az M1-en.
Eladhatja INA-részesedését a Mol
A Mol Nyrt. nyitott arra, hogy eladja részesedését a horvát olajipari vállalatban, addig viszont továbbra is a legjobb tudása szerint működteti az INA-t - közölte Kara Pál, a Mol-csoport jogi igazgatója az M1-en.
Oroszok bejelentkeztek a Mol helyére
A Mol Nyrt. helyére lépne a Rosznyefty orosz állami olajvállalat, amennyiben a horvát kormány új stratégiai partnert keresne az INA horvát olajipari vállalatban - közölte Igor Secin, a Rosznyefty vezetője a Jutarnji List című horvát napilapnak szombaton.
"Magyarország döntése kellemetlen meglepetésként ért" - jön a látogatás Orbánhoz
Meglepte Kolinda Grabar-Kitarovic horvát államfőt, hogy Magyarország nem támogatja Horvátország csatlakozását a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) a Mollal kapcsolatos horvát magatartás miatt.
Nagy bezárás kapujában az INA
Hosszú távon nem tartható fenn és veszteséget termel a sziszeki finomító - közölte az INA horvát olajipari vállalat az MTI-hez eljutatott közleményében, amelyben az általa megbízott Deloitte nemzetközi tanácsadó cég elemzésére hivatkozik.
Támadás készül a Mol ellen?
Egy volt horvát államtitkár szerint a volt kisebbik kormányzó párt, a Híd Függetlenek Listája (Híd) titkos támadásra készült a magyar Mol Nyrt. ellen azzal a céllal, hogy a horvát kormány a lehető legkedvezőbb tárgyalási pozícióba kerüljön az INA visszavásárlását illetően, a nagyobbik kormányzó párt, a jobboldali Horvát Demokratikus Közösség (HDZ) azonban nem támogatta a tervet. Ante Cikotic, az energetikai minisztérium volt államtitkára ezt az Express című horvát napilapnak nyilatkozta az MTI szerint.