A globális szén-dioxid kibocsátás idén 5 százalékkal emelkedhet, ami arra utal, hogy a koronavírus járványt követő gazdasági fellendülés nem tűnik fenntarthatónak - figyelmeztetett friss jelentésében a Nemzetközi Energetikai Ügynökség.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA megújuló energia után, akár már holnap zöld lesz a hidrogén, de egy lépéssel közelebb kerülünk ahhoz is, hogy a vasból és acélból is legyen zöld. Nem a színe, hanem az eredete és az előállítása lesz a tradicionális gyártásúnál sokkal-sokkal környezetkímélőbb. És ha ez a mutatvány a svédeknek sikerül, ezzel tizedével lejjebb húzzák az egész ország szén-dioxid-kibocsátását is.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA korábbinál is kevesebb olaj fogyhat az idén a Nemzetközi Energetikai Ügynökség szerint. A kereslet még 2019-ben is elmarad a tavalyitól.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA szénipar már haldoklik, de ettől még nem biztos, hogy akár az Egyesült Államok, akár az Európai Unió szén-dioxid-kibocsátás csökkentései érdemben befolyásolni tudják majd a globális mérleget. Minden szempár Kínára mered, de nálunk a Wizz Air is meglepetést okoz.
Szerző(k): Szabó M. IstvánKomoly veszélynek vannak kitéve a pénz- és tőkepiacok, túlságosan kevéssé számolnak ugyanis a klímaváltozást kezelni akaró, szigorú kormányzati beavatkozások hatásaival. Erre a következtetésre jutott egy befektetőket tömörítő szervezet, amelynek tagjai hihetetlenül sok pénzért felelnek.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA nukleáris energiaipar jövőjének letéteményeseként kezelt Kína évek óta jegeli az atomerőmű építési terveit, így a korábban meghirdetett célok lassan köddé válnak. Pedig a pénz is biztosan megvan rá, és az energiatöbblet-igény is biztosan jelentkezik.
Szerző(k): Szabó M. IstvánAz idén öt éve az első alkalommal emelkedik az iparosodott országok szén-dioxid-kibocsátása a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) kedden publikált elemzése szerint - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaMég évekig eltarthat az USA királysága az olajpiacon, ami azt jelenti, hogy hiába szeretné az OPEC a nyersolaj árát feltornászni, erre csak sok-sok év múlva kínálkozik esély. Ezért egyelőre csak találgatni lehet, mikor érheti kellemetlen meglepetés a benzinkutaknál az autósokat.
Szerző(k): Komócsin SándorA Nemzetközi Energetikai Ügynökség előrejelzése szerint legkésőbb 2020-ig az amerikai olajkitermelés nagysága meg fogja előzni Oroszországét, s ezzel az Egyesült Államok válik a világ legnagyobb kőolaj-kitermelő országává. Tavaly hagyták le Szaúd-Arábiát.
Szerző(k): Lovas-Romváry András