BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
header

húsipar

06.
10.
23:59

Egyelőre nincs pénze új üzemre a Pápai Húsnak

Központi támogatás nélkül egy több milliárd forintos beruházást nem tud megvalósítani a Pápai Hús Rt., ezért egyelőre nem kezdődik el az új üzem építése a helyi ipari parkban - tudta meg a NAPI Gazdaság. A tavaly több mint 19 milliárd forint nettó árbevétel mellett 645 millió forint adózás utáni nyereséget elérő húsipari cég több mint negyedmilliárd forintot fizet ki osztalékként részvényeseinek, ám az idén létszámleépítésre kényszerül.

Szerző(k):
Körtési Zsolt
02.
08.
23:59

Az Aragóé lehet a Délhús

A NAPI Gazdaság több egymástól független forrásból is úgy értesült, hogy néhány héten belül lezárulnak a Délhús Rt. tulajdonosai és az Arago Befektetési Holding Rt. közti tárgyalások a pécsi székhelyű cég többségi tulajdonrészének megvásárlásáról. A húsipari cégnél értesüléseinket nemcsak megerősítették, hanem kiegészítették azzal, hogy amennyiben az Aragóval nem sikerül megállapodni, külföldi befektetőkkel folytatják a tárgyalásokat.

Szerző(k):
Körtési Zsolt