Siker: egyre több nyulat akar enni a magyar
A Földművelésügyi Minisztérium (FM) állami földekért felelős helyettes államtitkára szerint sikeres volt a nyúlhúsfogyasztás növelésére indított idei kampány - írta az MTI.
Siker: egyre több nyulat akar enni a magyar
A Földművelésügyi Minisztérium (FM) állami földekért felelős helyettes államtitkára szerint sikeres volt a nyúlhúsfogyasztás növelésére indított idei kampány - írta az MTI.
Felemésztette a kormány csodafegyverét a járvány
Az Európai Unió baromfihús-exportja növekszik ugyan, de Magyarországon idén nőtt az import aránya. Itthon a fogyasztói árak egyelőre az áfacsökkentés miatt alacsonyak maradnak, jövőre pedig rendeződhetnek az ellátási gondok.
Fontos beruházást jelentett be a Kométa
A Kométa 99' Zrt. új termékek előállításába kezd a vágóhídján keletkező melléktermékek feldolgozásával 2018 végétől, egy több mint 1,3 milliárd forintos beruházás eredményeként - tájékoztatta a húsipari cég hétfőn az MTI-t.
Gyanús csirkehús a magyar boltokban - a Tesco és az Auchan is érintett
Olyan eljárással hűtik a Perdix márkájú terméket Brazíliában, amely eljárást Európában nem szabad alkalmazni. Az import csirkemájjal kapcsolatban arról nem szólnak a hírek, hogy ártalmas lenne az egészségre, de tény, hogy az élelmiszer vegyszereket tartalmaz - írja a Magyar Nemzet.
Kitört a baromfibotrány - a brit Tesco és a Lidl is érintett
A Marks & Spencer, az Aldi és a Lidl levette nagy-britanniai üzletei polcairól a 2 Sisters húsfeldolgozóból származó termékeit, miután egy vizsgálat kiderítette: a cég egyik üzemében a dolgozók nem megfelelő körülmények között csomagolták a baromfitermékeket - értesült a hvg.hu. A vállalat tulajdonosának magyar érdekeltsége is van.