A meteorológusok kimondták, amit eddig is sokan sejtettek: rekordmeleg az idei nyár
Az idei a legmelegebb nyár 1901 óta - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán kedden az MTI szerint.
A meteorológusok kimondták, amit eddig is sokan sejtettek: rekordmeleg az idei nyár
Az idei a legmelegebb nyár 1901 óta - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán kedden az MTI szerint.
Olyan meleg reggelre ébredtek a görögök, mint még soha
Megdőlt a legmagasabb minimum-hőmérséklet rekordja Görögországban, hajnalra is mindössze 32,7 fokig hűlt le a levegő csütörtökön Kálimnosz szigetén, nappal 40 fok felett tetőzött a hőség - írja az Időkép.
Péntek este 8-ig vörös kód marad érvényben
A szokatlanul meleg időjárás miatt az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) várhatóan pénteken 20 óráig meghosszabbítja a kedden elrendelt vörös kódot.
Extrém meleg és sivatagi homok érkezik, Magyarország is kap belőle
A korábbiaknál is borzalmasabb hőhullámot hoz Európa dél felére és Balkánra a július vége, augusztus eleje, jókora mennyiségű afrikai homokkal súlyosbítva. A szörnyűség az előrejelzés szerint egy hétig tarthat.
Csütörtökön 1-2 fokot mérséklődik a hőség
Csütörtökön a szerdaihoz képest 1-2 fokot mérséklődik hőség, ráadásul időnként friss északnyugati szél is enyhítheti a napközben továbbra is elég alaposan felhevülő levegőt - írja napi előrejelzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ)