Alakul a búzaválság
Tovább gyűrűzik a búzaválság Indiában, amely az EU és Kína után a világ harmadik legnagyobb búzetermelője. Élelmiszer-biztonságra hivatkozva a kormány néhány napja megtiltotta a búza exportját, ami miatt 1,8 millió tonna gabona rekedt a kikötőkben, tetemes veszteséget okozva a kereskedőknek - írja az Euronews.




