Életbe lépett a harmadfokú riasztás Magyarországon
Csütörtöktől szombat éjfélig harmadfokú hőségriasztás lesz érvényben.
Életbe lépett a harmadfokú riasztás Magyarországon
Csütörtöktől szombat éjfélig harmadfokú hőségriasztás lesz érvényben.
A városokban a lábunkra olvad az aszfalt
Csütörtökön napközben kutya meleg lesz, 30-36 fok közötti hőmérsékletet ígérnek a meteorológusok. Az országos tiszti főorvos csütörtöktől szombat éjfélig hőségriadót rendelt el.
Hőségriasztást adott ki Müller Cecília
Eközben országos tűzgyújtási tilalom is érvényben van: a Katasztrófavédelem azt tanácsolja, még a kerti grillre, bográcsra is jobban érdemes figyelni, mint máskor.
Egyre jobban láthatók a szárazság kétségbeejtő következményei
Kétségbeejtő helyzetbe kerültek Magyarországon a kisebb tavak, patakok és folyók a szárazság miatt. Egyebek mellett eltűnt a föld színéről egy olyan nógrádi tó is, amely a pecások kedvelt helye volt.
Itt a rég várt enyhülés, de mi vár ránk a jövő héten?
Melegszik az idő a következő napokban; a jövő hét második felében ismét többfelé mérhetnek 35 Celsius-fok feletti értékeket - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) MTI-nek küldött előrejelzéséből. A hétfőn és kedden még szeles, kellemes idő várható.