Kevesebb ember halna meg, ha több fát ültetnénk
Több fa ültetésével csökkenthető a közvetlenül a nyári hőhullámok okozta halálesetek száma a városokban – állapította meg egy új tanulmány. Csaknem fél fokkal lehetne csökkenteni a hőmérsékletet a kánikula időszakában, ha a fával beültetet területek arányát 30 százalékkal növelnék a városokban.




