Történelmi hőhullám: plusz 39 fokot mértek Szibériában
Több tucatnyi melegrekord dőlt meg Szibériában a héten, a szakértők szerint pedig jócskán benne van a kezünk a dologban.
Történelmi hőhullám: plusz 39 fokot mértek Szibériában
Több tucatnyi melegrekord dőlt meg Szibériában a héten, a szakértők szerint pedig jócskán benne van a kezünk a dologban.
Sokkal olcsóbban is használhatnánk a klímánkat, mutatjuk a trükköket
A klímaberendezések lehetőséget nyújtanak számunkra, hogy otthonunkban vagy munkahelyünkön megfelelő hőmérsékletet teremtsünk. Azonban a klímahasználat jelentős energiával és költséggel járhat. Néhány tippet osztunk meg, melyekkel megspórolható jelentős mértékű pénz és energia is.
Harminc fok lesz, de itt még nincsen vége
A jövő héten is kora nyárias idő várható sok napsütéssel, gomolyfelhőkkel és 25 Celsius-fok körüli maximumokkal. Kedden többfelé, a hét többi napján elszórtan lehet zápor, zivatar – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
Hőguta kerülgeti a dolgozókat, miközben a munkáltató a klímán spórol
A nyárias idő beköszöntével egyre több áruházból érkeznek jelzések a kereskedelmi szakszervezethez, miszerint az elviselhetőnél jóval magasabb az üzletekben mért napi átlaghőmérséklet. Ez nem csak a vásárlók komfortérzetét, hanem az ott dolgozók egészségét is veszélyezteti.
Spanyolországban már most 39 fok van, mi lesz itt később?
Már április legvégén hőmérsékleti rekordok dőltek a népszerű turistacélpontban: Spanyolországban 38 fok fölé is kúszott a hőmérő higanyszála. A spanyol meteorológusok hüledeznek, a hatóságok pedig erdőtüzektől és vízhiánytól tartanak.