Trump miatt kap fenyítést hirdetőitől a Facebook
Újabb amerikai óriáscég vonná meg a hirdetési költéseit Mark Zuckerberg cégétől, ha engedi, hogy kifogásolható nyilatkozatok terjedjenek a platformon, legyen a forrás akár az Egyesült Államok elnöke.
Trump miatt kap fenyítést hirdetőitől a Facebook
Újabb amerikai óriáscég vonná meg a hirdetési költéseit Mark Zuckerberg cégétől, ha engedi, hogy kifogásolható nyilatkozatok terjedjenek a platformon, legyen a forrás akár az Egyesült Államok elnöke.
Megkerülhetetlen lett az online a hirdetési piacon
A járványhelyzet okozta megnövekedett képernyőfogyasztás újabb fordulatot hozott az amúgy is folyamatos változásban levő magyarországi reklámpiac számára. Már a kampánytervezésben is érdemes a reklámpiacnak a kisebb költségvetést igénylő, de heti szinten gyakorlatilag azonos sokaságot elérő online hirdetések felé fordulnia. Az új trend az, hogy már nem médiatípusok alapján kell választaniuk a piaci szereplőknek – a képernyők egyre közelebb kerülnek egymáshoz a reklámkampányok szempontjából is.
Meglepetést okozott a Google anyavállalata
A vártnál nagyobb bevételt ért el az Alphabet amerikai technológiai cég, a Google anyavállalata az idei első negyedévben még úgy is, hogy a vállalatok drasztikusan visszafogták kiadásaikat, köztük a reklámokra költött pénzeket a koronavírus-járvány miatti gazdasági aggodalmak közepette - írja az MTI.
Out of the Box: Néznénk a műsort, de nincs hirdető? Mi lesz a tévékkel, a médiával?
Új, online beszélgetéssorozatunkban ma 14 órától Incze Kinga, Szücs László és Vörös Csilla véleményét ismerhetjük meg, hogy mi lesz a kreatív iparral és a médiával. Mi a helyzet most, amikor a tévét sokan nézik, de a hirdetőknek nincs pénzük. Mi történik a műsorgyártókkal? Mi lesz a reklámköltéssel? Az Out of the Box virtuális eseményein választ keresünk arra a rengeteg kérdésre, amit a példátlan jelenlegi helyzet felvet.
Hiába szeretjük a Google-t, ha megfojt
Az Európai Bíróság egyet ide, egyet oda jellegű ítéletet hozott a magyar reklámadó ügyében a közelmúltban: a hazai reklámadó szabályozását egy részről túl szigorúnak tartják a Google-lel szemben, de közben meg azt mondják, hogy lehet fizettetni a szoftvercéget. A magyar reklámpiac kiegyensúlyozatlanságán ez mit sem fog változtatni, pedig a versenytársak joggal mondják, hogy baj van.