Vargáék összehozták az éves hiánycél 40 százalékát
Durván elszállt az államháztartás hiánya, február végéig a teljes előirányzat 38,7 százalékát elköltötték.
Vargáék összehozták az éves hiánycél 40 százalékát
Durván elszállt az államháztartás hiánya, február végéig a teljes előirányzat 38,7 százalékát elköltötték.
Több száz milliárddal nőtt az államadósság
Januárban 344,3 milliárd forinttal emelkedett a központi költségvetés adóssága - derült ki a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szerdán kiadott jelentéséből.
Brutális hiányszámmal állt elő a kormány
Komolyan megugrott a hiány decemberben, ugyanakkor az uniós módszertan szinti szám vélhetően tartható lesz.
A nyugdíjprémium miatt is nőtt a hiány
Az uniós támogatások megelőlegezése, illetve a 2,75 millió nyugdíjasnak és nyugdíjszerű ellátásban részesülőknek kifizetett inflációkövető kiegészítés és a legfeljebb 12 ezer forintos prémium kifizetése után november végén 1667 milliárd forint volt az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt központi alrendszerének idei hiánya - írja az MTI Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közlése nyomán.
Elszállt a hiány - már 140 százalékon áll
Tovább emelkedett az államháztartás hiánya, november végén elérte az előirányzat 139,7 százalékát. Ettől függetlenül a hiánycél tartható.