Őrizetbe vették az egyik leggazdagabb ukránt, mert segíthette az oroszokat
Az Ukrán Biztonsági Szolgálat Zaporizzsjában őrizetbe vette Vjacseszlav Bohuszlajevet, a Motor Szics ipari óriáscég igazgatótanácsának tiszteletbeli elnökét, mert a gyanú szerint alkatrészeket szállíthattak orosz katonai helikopterekhez. Az Oroszországhoz intézett felszólítás, hogy vonja ki csapatait a zaporizzsjai atomerőműből, nem elég, fegyverekre és szankciókra van szükség, mert Moszkva csak az erőszak nyelvén ért - jelentette ki Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője vasárnap a Telegram üzenetküldő alkalmazáson.