BUX 137850.55 -1,18 %
OTP 44350 -1,27 %
header

határ

03.
17.
14:55

Káosz Hegyeshalomnál - több ezer román vendégmunkás vesztegel a határon (frissítve)

Humanitárius folyosó megnyitását kérte Szijjártó Pétertől kedden Bogdan Aurescu román külügyminiszter, hogy Magyarországon keresztül utazhasson haza az a több mint 3500 román állampolgár, akik a magyar-osztrák határon, Hegyeshalomnál akadtak el, miután Magyarország a koronavírus-járvány miatt lezárta a határait a külföldiek előtt - értesült az MTI. Később a magyar miniszter közölte: ma éjjel, egyszeri átutazást tesznek lehetővé a román és a bolgár állampolgároknak.

Szerző(k):
Domokos Erika