BUX 138464.10 -0,74 %
OTP 44670 -0,56 %
header

hatalom

03.
01.
11:43

Az állami nyugdíjak leépítése mellett tör pálcát egy új javaslat

A robotizációval az értékteremtés egyre nagyobb hányada kerül közvetlenül "nem-humán" kezekbe, ami viszont az állam és inkompetens urai kezébe adja az irányítást a juttatási rendszerek felett. Alkalmatlanságuk, visszaélésekre való hajlandóságuk miatt, Béndek Péter filozófus szerint rossz taktika a kezükben hagyni a nyugdíjak kifizetését. Ezért azt javasolja, hogy az állami szociális juttatások kifizetését le kell építeni, privatizált rendszereket léptetni a helyükbe, amelyek humánusabbak és igazságosabbak lehetnek.

Szerző(k):
Szabó Dániel