BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

harmadik_negyedév

11.
15.
10:03

A román gazdaság lelépte a magyart a harmadik negyedévben

A román bruttó hazai termék (GDP) a nyers adatok szerint 4 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben a tavalyi év azonos időszakához mérten - közölte kedden a román országos statisztikai intézet gyorsjelentésében. Magyarországon az éves GDP-növekedés pont így 4 százalék lett, de az előző negyedévhez képest zsugorodott a magyar gazdaság, míg a román növekedni tudott.

Szerző(k):
Szabó Dániel