Több tízmilliárdos bővítést jelentett be a győri Audi
Miközben a VW-csoport a szomszédos Szlovákiában leépítésbe kezdett, Magyarországon fejleszt a konszernhez tartozó Audi.
Több tízmilliárdos bővítést jelentett be a győri Audi
Miközben a VW-csoport a szomszédos Szlovákiában leépítésbe kezdett, Magyarországon fejleszt a konszernhez tartozó Audi.
A hazai BMW vezérkarában is változás jön
Augusztus elsejétől Maciej Galant tölti be a BMW Group Magyarország ügyvezető igazgatói tisztségét - közölte a cég az MTI-vel kedden.
Még fél év haladékot kapott a bosznia-hercegovinai alumíniumgyár
Még fél évig nem zárják be a bosznia-hercegovinai Mostar alumíniumgyárát, és ezzel egyelőre nem kerül utcára a több mint 900 ott dolgozó, valamint a közép-dalmáciai plocei kikötőt is el tudják még látni - közölte a gyár felügyelő bizottsága hétfőn az MTI.
Egy japán cég 127 milliárdot fektet be Magyarországon
A japán tulajdonú Toray Industries Hungary Kft. lítium akkumulátorokhoz használt szeparátor filmet előállító üzemet épít 127 milliárd forintos ráfordítással Nyergesújfalun - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az új gyár helyszínén az MTI szerint.
A szlovák autóipar válsága Magyarországnak is vészjelzést küld
Egyre kevésbé csábító az autógyártóknak Szlovákia, ahol az 5,5 milliós ország 300 ezer lakosa dolgozik a szektorban. Csökkent a versenyképességük, pedig épp úgy mint Magyarországon, adókedvezményekkel és állami támogatásokkal próbálnak a nagy márkák kedvében járni. Mégis megindultak a leépítések, mert Európa kezd túl drága lenni és Donald Trump vámháborúja megfojtja a piacot.