Reagált a Mol a GVH-döntésre
A Mol üdvözölte a GVH mai döntését a dízelárképzésről, ám a Napi.hu által feltett kérdésekre továbbra is várjuk a választ.
Reagált a Mol a GVH-döntésre
A Mol üdvözölte a GVH mai döntését a dízelárképzésről, ám a Napi.hu által feltett kérdésekre továbbra is várjuk a választ.
Itt a GVH-bírság Mol-ügyben! - Furcsa volt az üzemanyagár-matek
A hazai gázolajárak az eddigieknél sokkal szorosabban fogják követni a nemzetközi jegyzésárakat a GVH ma ismertetett döntése nyomán, amivel javulhat a dízelimportőr Mol-konkurensek helyzete. Az olajtársaság még 2012-ben kapott egy 150 milliós bírságot, időhúzás miatt, de csak most közölték.
Túl drága a Mol-benzin? Döntött a versenyhivatal (frissített)
Egy közel négy éve húzódó ügy végére tett pontot a GVH.
Elmaradt a sorsolás - csúnyán rászedték a fogyasztókat
Az előző évi nettó árbevétele alapján maximálisan kiszabható 10 millió 427 ezer forintra bírságolta a Biofarma Intézmény Kft.-t a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). A cég postán főnyereményről és egyéb nyereményekről értesítette az embereket, ám a terméket és a postaköltséget is kifizetették, s a sorsolást sem tartották meg.
Nagyon hasznos a GVH - megjöttek a számok
A fogyasztók legalább 58 milliárd forintot takarítottak meg a GVH működésének köszönhetően a 2008-2012 között lezárt, versenykorlátozó megállapodásokkal és erőfölényes visszaélésekkel, valamint fúziókkal foglalkozó versenyfelügyeleti eljárásai nyomán - derül ki egy friss számításból.