BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

GVH

03.
09.
16:57

OTP legyőzi a GVH-t?

A Fővárosi Törvényszék hatályon kívül helyezte az OTP Bankra 281 millió forint bírság kiszabását megállapító, 2009. szeptember 24-én kelt GVH határozatot az úgynevezett bankközi jutalék (Multilateral Interchange Fee - MIF) ügyben, megváltoztatva ezzel az azt helyben hagyó elsőfokú bírósági ítéletet, egyben a Gazdasági Versenyhivatalt (GVH) új eljárás lefolytatására kötelezte március 9-én tartott, másodfokú, pert lezáró tárgyalásán kihirdetett ítéletében - tette közzé a bank a BÉT honlapján.

Szerző(k):
Domokos László
02.
27.
11:23

Újra nagy bírságot kapott a Magyar Telekom (bővített)

A GVH jogsértőnek ítélte a Magyar Telekom Nyrt. összehasonlító reklámjait, mert azokban a társaság nem tárgyilagosan hasonlította össze saját és versenytársai 4G mobilinternet-hálózatát. Az „A Telekom 4G mobilinternetet választják a legtöbben. Bízd rá magad!” szlogenű kampánnyal elkövetett jogsértésért 35 millió forint bírságot szabott ki a GVH a Telekomra. A Magyar Telekom jelezte az MTI-nek, várhatóan bíróságon támadja meg a határozatot.

Szerző(k):
Domokos László