BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

gki

07.
04.
10:33

Ezért szakad ketté az ország - ők az Orbán-kormány kivételezettjei

Az Eurostat adatai alapján, míg 2010-ben a legmagasabb jövedelmet elérő tizednek Magyarországon a jövedelmek 20,2 százaléka jutott, addig 2016-ra már 22,6 százaléka. Az ő gyarapodásuk a szegényebbek kárára valósult meg. Az egyenlőtlenségek növekedése elsősorban a kormányzati intézkedések következménye - olvasható a GKI Gazdaságkutató Zrt. közleményében.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss