Emiatt sokan ki fognak akadni a magyar munkahelyeken
Egy jogszabálytervezet szerint a dolgozók a munkahelyüktől kapott számítógépet csak munkára használhatják a jövőben, így például a Facebookra sem lehet felmenni.
Emiatt sokan ki fognak akadni a magyar munkahelyeken
Egy jogszabálytervezet szerint a dolgozók a munkahelyüktől kapott számítógépet csak munkára használhatják a jövőben, így például a Facebookra sem lehet felmenni.
GDPR: megszületett az első magyar bírság
Az ügyfél kérése ellenére nem tárolta el egy kamera felvételeit egy szervezet, jött is az egymilliós bírság a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságtól (NAIH).
Fontos változás a nyugdíjpapíroknál - nehéz évtizedek jönnek
A 2018. december 23-án hatályba lépő új szabályozás végre pontot tett az évek óta húzódó munkaügyi iratmegőrzési kérdés végére - hívta fel a figyelmet a számviteli-, adózási- és bérszámfejtési szolgáltatásokat nyújtó Process Solutions (PS) Kft. közleményében.
Komoly bírságot kapott a Google
Keményen megbírságolta a Google-t Franciaország, a cégnek a személyes adatokra vonatkozó szabályok megsértése miatt 50 millió eurót, azaz nagyjából 16 milliárd forintot kell fizetnie - írja a hvg.hu a The Wall Street Journal nyomán.
A XXI. század legnagyobb kincsére senki sem vigyáz
Ha van egy generáció, amelyikről előbb voltak fent fotók a Facebookon, mint hogy járni tudott, mert teljesen a közösségi médiával együtt nőtt fel, akkor adná magát, hogy jobban is bánik a technológiával, mint az idősebb korosztályok. Viszont meglepő, hogy abban a korban, amikor az adatok a cégeknek értékesebbek, mint az emberek és mindenki ezeket próbálja megszerezni, csak a Z-generáció harmada érzi úgy, hogy mindent megtesz az adatai védelméért. Attól jobban félnek, hogy a közösségi médiában megosztottak miatt nem kapnak majd állást - derül ki a Dell friss kutatásából.