Nagy a baj a németeknél - már csökken a GDP
Németország GDP-je 0,1 százalékkal csökkent az idei második negyedévben az előző három hónaphoz képest - adta hírül a szövetségi statisztikai hivatal (Destatis).
Nagy a baj a németeknél - már csökken a GDP
Németország GDP-je 0,1 százalékkal csökkent az idei második negyedévben az előző három hónaphoz képest - adta hírül a szövetségi statisztikai hivatal (Destatis).
Újabb elkeserítő adat érkezett a magyarokról
Júliusban újból növekedett a készpénzállomány, hó végén már 6300 milliárd felett jártunk. A Pénzügyiminisztérium államtitkára a készpénzhasználat költségét alattomosnak nevezte. Fejenként egyébként 20 ezer forintot lehetne spórolni, ha a felére csökkenne az állomány.
Hatalmas pofonba szaladhat bele Magyarország - erre nem vagyunk felkészülve
Borús kilátások elé tekint a járműipar, ami azért is súlyponti kérdés, mert az egyoldalú iparfejlesztő politikának köszönhetően a magyar növekedési modell nagyon sérülékeny, ciklusérzékeny. Az ágazatban mindenki kivárásra játszik. Amennyiben éles fordulat történik, akkor hónapokon belül kialakulhat egy durva foglalkoztatási válság hasonlóan ahhoz, amilyen gyorsan megjelent a munkaerőhiány néhány éve. Van-e a kormánynak vészforgatókönyve?
Sok minden kiderül a magyar gazdaságról a héten
Több makrogazdasági adat is megjelenik a jövő héten: a bruttó hazai termék (GDP) második negyedéves adatai, valamint az ipar és az építőipar júniusi adatai - írja az MTI.
Ha elindul egy ilyen láncreakció, az romba döntheti a világgazdaságot
Magyarország elvesztegetett egy évtizedet, nem élt a modernizációs esélyével. Többek között erről beszélt a Népszavának Inotai András professzor, aki szerint a világgazdaság lassulását Magyarország is megérzi.