Fico megnyugodhat: a Török Áramlaton jön már az orosz gáz
Az orosz gázipari óriás, a Gazprom februártól a Török Áramlat vezetéken keresztül szállítja a gázt Szlovákiába – jelentette be a szlovák gázipari vállalat, az SPP.
Fico megnyugodhat: a Török Áramlaton jön már az orosz gáz
Az orosz gázipari óriás, a Gazprom februártól a Török Áramlat vezetéken keresztül szállítja a gázt Szlovákiába – jelentette be a szlovák gázipari vállalat, az SPP.
Lekapcsolják a gázt ebben a térségben, a miniszter szerint a gázvezeték javítása semmiképp sem odázható el
Fontos közlendőt adott ki az energiaügyi kormányzat. A szükséges és halaszthatatlan beavatkozás kapcsán a miniszter jelezte, fokozott figyelemmel kísérik a nógrádi gázvezeték meghibásodásának mielőbbi helyreállítását.
„Ne ránk mutogass, nézz tükörbe”: üzenték Ficónak a dühös ukránok
Az ukrán külügyminisztérium nem finomkodott Robert Fico szlovák miniszterelnökkel: a jelek szerint egyre élesedik a gáztranzit leállításával kirobbant szlovák-ukrán csörte.
Reagált a külügy: aki a Török Áramlatot támadja, az a szuverenitást támadja!
A külgazdasági és külügyminiszter úgy fogalmazott, elvárják, hogy a Török Áramlat biztonság és működőképességét mindenki tiszteletben tartsa.
Célba vették a Török Áramlatot, hajszál híján orosz gáz nélkül maradtunk?
Az orosz védelmi minisztérium azt állítja, ukrán drónok próbáltak megtámadni egy kompresszorállomást a krasznodari területen, hogy leállítsák a Török Áramlaton keresztül Európába történő gázszállítást. Magyarország is innen kapja az Oroszországból érkező gázt.