BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

gázvezeték

08.
04.
22:23

A Kreml szerint nincs papírjuk arról, hogy nem áll szankció alatt az Északi Áramlat turbinája

A Kreml és a Gazprom újabb magyarázatokkal állt elő, miért nem veszik át az Északi Áramlat 1 gázvezeték javításon átesett turbináját, így miért nem növelik a gázszállítást Európa felé. Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő szerint a Gazprom állami gázipari vállalat nagyon szeretné visszakapni a gázvezeték Kanadában megjavított turbináját, ám fontosnak tarja annak jogi megerősítését, hogy a berendezés nem áll szankciók alatt, az uniós szóbeli biztosítékok ebben az esetben nem elegendőek.

Szerző(k):
Domokos Erika