Megalakult a Gázexportáló Országok Fóruma
A világ 11 vezető földgáztermelő országának képviselői a hét végén Teheránban megalakították a Gázexportáló Országok Fórumát (GECF). A világ földgázkészleteinek több mint 60 százalékát birtokló államok küldöttei hangsúlyozták, hogy a fórum nem árkartell jellegű, csupán eszmecseréik eszköze.
