BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

futball

05.
21.
23:59

A munkaadók biztos vesztenek a futballvébén

Másfél hét múlva kezdődik a labdarúgó-világbajnokság, ami az ilyen volumenű események közt rendszerint a legtöbb nézőt szögezi a képernyők elé. A bő három hétig tartó küzdelemsorozatot Ázsiában rendezik, az időeltolódás miatt Európában a munkaidő alatt kell megoldást találni a meccsek megtekintésére. Az értékpapír-, áru- és forintpiacokon nem várható jelentős hatás, elsősorban a likviditás csökkenhet, a jelek szerint a futballimádó brókerek csak az esti ismétléseket élvezhetik. A sörpiac nem számít ugrásszerű növekedésre, az elektronikus készülékek forgalmazói ellenben előre dörzsölik a tenyerüket. Számításaink szerint a futballvébé alatt mintegy 70 milliárd forint bért fizethetnek ki a munkaadók improduktív dolgozóiknak.

Szerző(k):
Diószegi József
Domokos László ,
Baka Zoltán ,
Bakonyi Attila ,
02.
10.
23:59

Félmilliárdot fektet az Újpestbe az MFB

Az Újpest lesz az első csapat, amelybe a kormány felhatalmazása alapján beszáll a Magyar Fejlesztési Bank Rt. A félmilliárd forintot meghaladó befektetést üzleti alapra helyezi a hitelintézet, hiszen hat-kilenc év múlva eladná részesedését. A tulajdon elsőbbségi jogokkal jár, a vételár az Újpest FC Futball Club Kft.-ben (Újpest FC Kft.) vásárolt üzletrész névértékének hétszeresét is meghaladja. A befektetésekből más szakosztályok is részesedhetnek.

Szerző(k):
Vigh Zsolt György
01.
21.
23:59

Beszáll a Mol a Bozsik-programba?

Akár már az idén megszülethet az a támogatási szerződés, amelynek révén a Mol Rt. fontos szponzorává válna a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) utánpótlás-nevelést célzó Bozsik-programjának – tudtuk meg a Mol illetékesétől. Az olajcég jelenleg is támogat egy futballcsapatot, az Újpest FC-t. A napvilágot látott 60 millió forintnál azonban lényegesen kisebb összegről szólt az előző évi szponzorszerződés – mondta lapunknak Gyulai Zsolt, a kft. ügyvezetője. Részletek a keddi NAPI Gazdaságban.

Szerző(k):
Economx
01.
21.
23:59

Beszáll a Mol a Bozsik programba?

Akár már az idén megszülethet az a támogatási szerződés, amelynek révén a Mol Rt. fontos szponzorává válna a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) utánpótlás-nevelést célzó Bo1zsik-programjának - tudtuk meg a Mol illetékesétől. Az olajcég jelenleg is támogat egy futballcsapatot, az Újpest FC-t. A napvilágot látott 60 millió forintnál azonban lényegesen kisebb összegről szólt az előző évi szponzorszerződés - mondta lapunknak Gyulai Zsolt, az Újpest FC Kft. ügyvezetője.

Szerző(k):
Baka Zoltán