BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

franciaország

03.
03.
06:29

Orbán Viktor beszólt a Londonban összegyűlt nyugati vezetőknek

A miniszterelnök szerint az európai vezetők a háború folytatása mellett tették le a voksukat, Magyarország azonban a béke pártján marad. Közben Keir Starmer brit miniszterelnök bejelentette, hogy Nagy-Britannia és Franciaország megkezdi az ukrajnai harcok lezárásának előkészítését, és London akár katonákat és légierőt is küldene egy jövőbeni békefenntartó misszióba.

Szerző(k):
T. E.
03.
02.
14:17

Londoni csúcstalálkozó: Európa lép az ukrajnai béke érdekében, az Egyesült Államokat is bevonják

Európa lépéseket tesz a béke irányába: Nagy-Britannia és Franciaország az EU-országok képviseletében kézbe veszi az ukrajnai háború befejezésének kérdését, és egy közösen kialakított tűzszüneti tervet terjesztenek az Egyesült Államok elé. Erről és a szükséges védelmi intézkedésekről egyeztetnek a vasárnapi londoni csúcstalálkozón, ahol Magyarország nem képviselteti magát.

Szerző(k):
Economx