BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

forrás

11.
07.
12:33

Brutális hiányról adott hírt az NGM

Októberben 181,9 milliárd forint pénzforgalmi hiánnyal zárt az államháztartás központi alrendszere, így az október végi halmozott hiány 1418,2 milliárd forintot tett ki - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) előzetes adatok alapján. Bár az elmúlt 15 évben messze ez a legnagyobb 10. havi deficit, a szaktárca szerint a kiadások és a bevételek a "tervezettek szerint alakulnak" és a 2,4 százalékos hiánycél is "biztonsággal teljesíthető".

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna
10.
30.
09:47

A jövőbe repítenék a magyar cégeket

A szeptemberben elindított Irinyi II. Kockázati Tőkealap az első olyan tőkeprogram Magyarországon, amely célként tűzte ki a magyar kis- és középvállalkozások Ipar 4.0-ás fejlesztéseinek finanszírozását - tájékoztatta az MTI-t Rákossy Balázs uniós források felhasználásáért felelős NGM-államtitkár. Az új tőkealap hiánypótló megoldás lehet a hazai ipari cégek felzárkóztatására.

Szerző(k):
Domokos László