BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

ford

03.
20.
00:00

Súlyos büntetés a Fordnak

A romániai állami privatizációs ügynökség (AVAS) 14 millió euróra büntette a Ford Motor Company romániai leányát, mivel az amerikaiak nem teljesítették a craiovai autógyár privatizációs szerződésében vállalt feltételeket. A Ford a korábbi Daewookat gyártó üzem 2007-es felvásárlásakor azt ígérte, hogy 2011 végéig az üzem gyártási kapacitása meghaladja majd az évi 250 ezer darabot, a valóságban azonban alig 7600 Transit Connect típusú járművet szereltek össze Törökországból importált alkatrészekből − áll az AVAS indoklásában. Az üzleti tervek a gazdasági válság kirobbanása előtt készültek, a drasztikus keresletcsökkenés miatt a szerződésben vállaltaknak jelen feltételek mellett már nem lehet eleget tenni − védekezett a Ford, s arra kérte Bukarestet, hogy módosítsák a szerződést és hosszabbítsák meg a határidőket.

Szerző(k):
Túrós-Bense Levente