12.
06.
23:59
A térségben a magyar infláció nőtt a legkevésbé
A megugró energiahordozóárak és a leértékelődő euró valamennyi térségbeli országban az infláció növekedését eredményezte. Magyarországon mégis kisebb volt az infláció ezen okok miatti megugrása, mint Lengyelországban vagy Csehországban. Az elemzők szerint keresleti tényezőkben, konjunkturális okokban és a jobb mikroökonómiai helyzetben lehet a magyarázat.
Szerző(k):
Pálvölgyi Balázs
