Meghalt György István
Kilencvennégy éves korában meghalt György István Balázs Béla-díjas filmrendező - közölte a Magyar Filmművészek Szövetsége hétfőn az MTI-vel.
Meghalt György István
Kilencvennégy éves korában meghalt György István Balázs Béla-díjas filmrendező - közölte a Magyar Filmművészek Szövetsége hétfőn az MTI-vel.
Új hőse van Amerikának
A Shazam! című képregényfilm vette át a kasszasikerlista vezetését a hétvégén Észak-Amerikában.
Döntött a kormány Andy Vajna utódlásáról
A kormány úgy döntött, hogy nem lesz új filmügyi kormánybiztos – jelentette be Havas Ágnes, a Magyar Nemzeti Filmalap vezérigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
Meglepő, miért rohanták meg a magyarok a mozikat
Harmadik éve folyamatosan százmilliárd forint fölött költöttek filmgyártásra Magyarországon, amelynek 84 százaléka kizárólag külföldről érkezett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) nyilvántartása szerint. Az összesített nézőszámok alapján tavaly a Mamma Mia! Sose hagyjuk abba című filmre váltottak a legtöbb jegyet a hazai mozinézők. Az utolsó negyedévben az artmozikban a tizenkét legnézettebb filmből hét volt magyar - írja közleményében a hatóság.
Egy magyar film kapta a fődíjat Monte-Carlóban
Magyar sikerrel zárult szombat este a Monte-Carlói Nemzetközi Filmfesztivál. Reisz Gábor alkotása, a Rossz versek kapta a fődíjat az Emir Kusturica által elnökölt zsűritől. Ezt az elismerést először nyerte el magyar film, a díjat a magyar rendező vette át a fesztivál záró gálaestjén Monte-Carlóban.