BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

filmipar

03.
11.
13:48

Meglepő, miért rohanták meg a magyarok a mozikat

Harmadik éve folyamatosan százmilliárd forint fölött költöttek filmgyártásra Magyarországon, amelynek 84 százaléka kizárólag külföldről érkezett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) nyilvántartása szerint. Az összesített nézőszámok alapján tavaly a Mamma Mia! Sose hagyjuk abba című filmre váltottak a legtöbb jegyet a hazai mozinézők. Az utolsó negyedévben az artmozikban a tizenkét legnézettebb filmből hét volt magyar - írja közleményében a hatóság.

Szerző(k):
Szabó Dániel