BUX 139160.86 -0,24 %
OTP 44960 0,09 %
header

festmény

09.
16.
00:00

Visszatérő XIX. századi magyar képek Bécsben

A Dorotheum palotájában szeptember 10-étől látható az a festményárverési kiállítás, amelynek anyaga 17-én kerül kalapács alá ugyanott. A 285 tétel között szokás szerint tucatnyinál több magyar is akad, a legdrágább Hamza János korábbi árverésről már ismert, olajjal falapra festett 1887-es rokokó szerelmespárja (7−10 ezer euró). A magyar vonatkozású képek tudományos feldolgozásába a Dorotheumnál sokszor bevonják Bellák Gábor műtörténészt, a Magyar Nemzeti Galéria munkatársát, így most is ő adott szakértői véleményt például Eisenhut Ferenc Eger ostroma című sokalakos olaj-vázlatáról (5−7 ezer euró) vagy id. Markó Károly műhelyéből a Kecskepásztorok sziklás tájban című 1857-es vásznáról, amelynek bárányfelhős egét Bellák szerint ifj. Markó Károly festette (4−5 ezer euró). Ugyanennyire taksálták a Molnár Józsefnek tulajdonított, datálás nélküli kútjelenetet (képünkön), amely korábban is szerepelt már osztrák árverésen − sikertelenül. A népszerű Kern Ármin Zsíros falat című zsánerképét 4−6 ezer euróra becsülték, míg követőjének borozó muzsikusa ennek feléért is megkapható (2500−3000 euró). Krausz Viktor 1905-ös oroszagár párja 3400−4000 eurós becsértéket kapott, Neogrády László négy téli tájképét 1500-tól 3000-ig terjedő sávokban indítják.

Szerző(k):
Wagner István
08.
12.
07:32

Kortárs germán trió az Albertinában

Neves honfitársait állította a világ legdrágább élő művésze, a német Gerhard Richter mellé november közepéig látogatható kiállításán a bécsi Albertina. A tízmillió dolláros aukciós árakat elérő Richter mellett a nála eddig nagyságrenddel alacsonyabb életműrekordokig jutó Anselm Kiefer és Georg Baselitz munkái láthatók az \"Albertina Contemporary\" tárlatsorozat idei kiadásában. A kiállítás szervezői bőségesen válogathattak a bécsi múzeumban letétbe helyezett magángyűjteményekből, kölcsönzött művekkel kiegészítve.

Szerző(k):
Wagner István