BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

fejlesztés

03.
06.
16:44

A lengyel kormány megint észrevette, hogy náluk is fúj a szél

A 2015-ben hatalomra került radikális jobboldali lengyel kormány úgy döntött, hogy Lengyelországban nincsenek meg a feltételek a szélenergia gazdaságos felhasználásához: vagy új szakértők jelentek meg mostanság a kormány háza taján, vagy ők maguk vették észre, hogy az országnak szép, hosszú tengerpartja van. Akárhogy is, de most már tény, hogy immáron a kormányzati lukból is fúj a szél: gigantikus offshore szélenergia-projekt terveit jelentették be. Sőt, a szélturbinákat gyártani is fogják Lengyelországban.

Szerző(k):
Komócsin Sándor
Szabó István M. ,