Langyos télben bíznak Romániában
Románia túlnyomó részben saját forrásból töltötte fel gáztározóit, ami jó hír, ám az már kevésbé, hogy a tavalyi hoz képest tízszer drágább energiahordozó várja, hogy elégessék a fűtési rendszerekben.
Langyos télben bíznak Romániában
Románia túlnyomó részben saját forrásból töltötte fel gáztározóit, ami jó hír, ám az már kevésbé, hogy a tavalyi hoz képest tízszer drágább energiahordozó várja, hogy elégessék a fűtési rendszerekben.
Luxustermékké válhat egy igazi magyar gyümölcs, de ez inkább baj, mint öröm
Nagyot esik a magyar almatermés, idén mindössze 350 ezer tonna várható, míg a korábbi években rendszeresen 500-600 ezer tonnát szüreteltek. A tavaszi fagyok mellett az ültetvények évek óta szenvednek a súlyos aszályoktól, de jelentősen csökkent a termőterület is. Sőt, az aszály hazavágja a jövő évi termést is.
Megjelent a szexualitás norvég istennője, különös alakban
Újabb rozmár szórakoztatja Európa északi részének lakóit, ezúttal egy ifjú hölgy, aki egyelőre mindössze hat mázsát nyom, és Oslo kikötőjében tölti nyári vakációját. Nem ő az első, aki a környéken feltűnt az utóbbi időben: a brit partoknál és Németország, illetve Lengyelország strandjain is megjelentek a sajátosan cuki turisták.
Csalafinta idén a sárgabarack
Ha nem menne a termelők zsebére, azt mondhatnánk, hogy a sárgabarack idén megtréfálta a szerbiai gazdákat: van, ahol roskadoznak a fák a terméstől, és van ahol összesen egy ládányi gyümölcs termett.
Ezek most a legmenőbb fagyik Magyarországon
A Magyar Cukrász Ipartestület kihirdette a 2022-es Év Fagylaltja verseny győzteseit. A cukrászdák versenyében a Füredi fagyizó Szőke zserbója nyert, a mentes fagyik közül az aranyérmet a balatonmáriai Pingvin cukrászda érdemelte ki, a Szilvás fekete teával.