Észak-Korea: újabb lépéssel közelebb az áttöréshez
Amerikai sajtóértesülések szerint Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető Szingapúrban találkozik majd.
Észak-Korea: újabb lépéssel közelebb az áttöréshez
Amerikai sajtóértesülések szerint Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető Szingapúrban találkozik majd.
Három amerikai foglyot elengedett Észak-Korea
Donald Trump amerikai elnök Twitter-bejegyzésben erősítette meg, hogy Mike Pompeo külügyminiszter a repülőgépen hazafelé tart Észak-Koreából a három volt amerikai fogollyal - írta az MTI washingtoni tudósítója.
Így erősítheti hatalmát Kim Dzsong Un
Kim Dzsong Un észak-koreai vezető hatalmát azzal tudja még inkább megerősíteni, ha olyan lépésekbe megy bele, amelyek legitimációs forrást jelentenek neki, és ilyen a közeledés Dél-Koreával, a csúcstalálkozó az Egyesült Államok elnökével, valamint az elmúlt hetekben létrejött kínai-észak-koreai csúcs - mondta Csoma Mózes Korea-kutató vasárnap az M1-en.
Váratlan üzenet: beszólt Észak-Korea Trumpnak
Észak-Korea vasárnap felszólította az Egyesült Államokat, hogy hagyjon fel a Phenjan elleni nyomásgyakorlással és katonai fenyegetésekkel, mivel az ilyen lépések nem segítik elő az ország atom- és rakétaprogramja körüli kérdések rendezését - írta az MTI.
Szombaton közelebb kerül egymáshoz a két Korea
A múlt heti történelmi elnöki találkozó után Észak-Koreában harminc perccel állítják előre az órákat szombaton, így ezentúl a rezsim ugyanabban az időzónában lesz, mint Dél-Korea. Ezt az észak-koreai hírügynökség jelentette be - írta a 444.hu a BBC-re hivatkozva.